Tábor Maňovice 2023

U Modrých želv
Letošní tábor přenesl náš skautský oddíl do krvavého a válkami zmítaného Japonska během 16. století a na 14 dní se z každého ze skautů stal zkušený a ctihodný samuraj. To ovšem neobnáší pouze mistrovské umění se samurajským mečem – katanou – ale také znalost tradiční čínské kaligrafie, japonské poezie haiku nebo třeba všechny dovednosti, které jsou potřebné pro výkon povolání nindži, japonského špeha a záškodníka. Tábořiště a jeho bezprostřední okolí nám poskytlo krásné zázemí, abychom se mohli věnovat jednak samurajské tématice tábora, a jednak samozřejmě i běžné „skautské rutině“, jako jsou ranní a večerní nástupy, ale i slavnostnějším příležitostem, jako byl táborový oheň či skládání skautských slibů. Za vedení skautského oddílu musím podotknout, že se tábor z organizačního hlediska vydařil a za to patří velké díky všem, kteří se na přípravě a průběhu tábora podíleli.

Viktor Kučera