Stoletý skautský ples a fotky z něj ⚜️

V letošním roce slaví horažďovické skautské středisko Prácheň 100 let od svého založení. K této příležitosti jsme uspořádali v Kulturním domě v sobotu 29.2.2020 skautský ples, který se nesl v duchu první republiky. Pánové dorazili jako šarmantní elegáni po vzoru Oldřicha Nového a dámy se podobaly takovým kráskám, jakou byla třeba slavná Adina Mandlová.

Ples byl zahájen překvapením – módní přehlídkou včetně páru skautů zakladatelů, skauta atleta, skautské doručovatelky, mnoha dobových večerních rób a dokonce nás poctila i mezinárodní delegace skautů ze Skotska. Následoval kankán v provedení ochotnic z Týnce, kterému celý sál aplaudoval ve stoje. Pak už se rozproudila volná zábava, jak na parketě, tak i u baru. Skvěle nám hrály kapely Experiment a Brass Avenue.

Původní plán ukončení plesu byl díky nabitému sálu a neúnavné kapele posunut o 2 hodiny, takže tradiční závěrečná skautská večerka zazněla nad parketem až ve 3:00. Díky neuvěřitelné atmosféře a vyprodanému sálu se letošní „stoletý“ skautský ples nepochybně stal důstojnou a krásnou oslavou stých narozenin horažďovických skautů a nejzdařilejším plesem letošní sezóny v našem městě.

Díky všem za účast a na viděnou příště!

Fotky z fotokoutku zde

Video z tanečního vystoupení zde

Video z dobové prvorepublikové módní přehlídky zde

Děkujeme všem zúčastněným!