Letní tábor Defurovy Lažany 2012

V první polovině července proběhl na tábořišti Plácek mezi Velký Borem a Defurovými Lažanami střediskový tábor. Účastnilo se ho bezmála 60 lidí. Navzdory rozmarům počasí a takřka každodennímu dešti se tábor skvěle vydařil. Světlušky se proměnily v piráty hledající loď Černou Perlu. Vlčata se ocitla v Gálii a po boku Asterixe a Obelixe bojovala proti Římanům. Skautky se přenesly do Indie a pod vedením svého Guru se staly vznešenými Indkami. Skauti se stali bojovníky kmene Mohykánů a vykopali válečnou sekyru proti Huronům. Po celou dobu vládla v táboře skvělá nálada a všichni si užívali táborový program. Při společném dnu si vedoucí vzali dovolenou a děti si musely všechno řídit samy – počínaje vedením tábora a oddílů, přes službu v kuchyni, po zajištění programu nebo funkci zdravotníka. Zvládly to na jedničku. Během tábora jsme museli čelit několika přepadům, které jsme úspěšně ubránili. Všichni jsme si odvezli domů spoustu zážitků a vzpomínek, které se pevně vryjí do naší paměti.

Letošní tábor se opravdu vydařil. Díky všem účastníkům a hlavně všem vedoucím, kteří investovali spoustu svého času a energie pro to, aby tábor mohl proběhnout a stál za to!

Fotky od Šimona (skauti)

Fotky od Peťuly (vlčata)

Fotky od Šikuly (vlčata)

Fotky od Áďi (skautky)