21. Setkání skautů na Otavě

8. dubna – 10. dubna 2016
SKAUTI, DRÁKULA A JINÉ BYTOSTI

facebookJiž 21. ročníku Setkání skautů na Otavě, které naše středisko pořádá každý rok  začátkem dubna, se přijelo zúčastnit opět více než dvě stě skautů a skautek z blízkého i vzdálenějšího okolí.

Již legendární akce přinesla mnoho překvapení. V režii asi třiceti našich vedoucích se Horažďovice proměnily v město upírů. Všichni účastníci byli rozděleni do dvanácti skupin, jejichž úkolem bylo během pátečního večera zabít Drákulu. V rámci sobotního dopoledne pak obsadili Drákulovi následovníci hrad a úkolem skupinek bylo hrad dobýt zpět a převzít vládu.

Cílem samozřejmě bylo být co nejúspěšnější v boji proti Drákulovi a dalším bytostem z podsvětí a získat co nejvíce bodů. Pro účastníky jsme připravili mnoho zajímavých disciplín a úkolů, mezi nimi například chůze po slack line nebo stloukání žebříků.V odpoledním sobotním programu byl zařazený indiánský fotbal jako společná, všemi skauty oblíbená hra. Následovalo tematické divadlo Dědictví rodu Kapompole v podání horažďovických vedoucích.
HO4_skauti_fotka

Na závěr celé akce se v sobotu večer uskutečnil slavnostní táborový oheň, kde také proběhlo vyhlášení a předání marcipánových dortů s Drákulou prvním třem vítězným skupinám.

Velké poděkování patří ZŠ Komenského a SŠ Horažďovice za poskytnutí prostor k ubytování návštěvníků, ale také hlavně organizátorům, bez kterých by akce vůbec nemohla proběhnout.

Štěpánka Purschová (Horažďovický obzor 4/2016)