23. Setkání skautů na Otavě

6. dubna – 8. dubna 2018

NA ÚPATÍ OLYMPU

Po třiadvacáté se v Horažďovicích odehrál další ročník tradičního dubnového setkání skautů a skautek z Plzeňského a Jihočeského kraje. Jeho tématem byly letos tradiční řecké olympijské hry, ve kterých soutěžilo kolem 130 dětí rozdělených do dvanácti týmů. Jejich prvním úkolem bylo během páteční bojové hry získat náklonnost řeckých bohů jako byli např. Héra, Dionýsos či samotný Zeus. S jejich pomocí se jim podařilo na závěr hry zažehnout olympijský oheň.

V sobotu dopoledne je čekalo samotné olympijské klání. Jednotlivé národy soutěžily proti sobě v různých disciplínách na stanovištích – od logiky, přes dostihové stanoviště až po umělecké.

Odpoledne byl připraven společný program v podobě indiánského fotbalu a po něm následovalo již tradiční amatérské divadlo s věhlasnou úrovní. Letos naši skautští herci opět představili vlastní hru na téma legendárního Marathonského běhu s názvem Kaliméra den. Zakončení víkendového setkání a vyhlášení vítězných skupin proběhlo večer u táborového ohně, kde si výherci pochutnali na sladké odměně v podobě dortů z místního učiliště.

Velké poděkování si zaslouží školy ZŠ Komenského a Střední škola Horažďovice, které poskytovaly zázemí po celou dobu akce. V neposlední řadě děkujeme všem, co se jakýmkoli způsobem na akci podíleli a pomohli k jejímu uskutečnění a hladkému průběhu.

Fotky ze setkání naleznete zde:

https://sebesta.rajce.idnes.cz/Setkani_skautu_na_Otave_2018/

http://tabornik-klatovy.rajce.idnes.cz/Setkani_skautu_na_Otave_2018/