Fotky a report – Rejžování

Do poslední chvíle to vypadalo, že akce bude zrušena z důvodu nepřízně počasí, ale nakonec přece jen vykouklo sluníčko a Modré želvy mohli společně s mineralogem a pracovníkem horažďovického muzea Alešem Červeným vyrazit rýžovat zlato.

Do poslední chvíle to vypadalo, že akce bude zrušena z důvodu nepřízně počasí, ale nakonec přece jen vykouklo sluníčko a Modré želvy mohli společně s mineralogem a pracovníkem horažďovického muzea Alešem Červeným vyrazit na výpravu k Malým Hydčicům.

Pod vedením Aleše si skauti vyzkoušeli, jak se rýžuje zlato. Zjistili, že to není vůbec tak snadné, jak se zdá, ale také, že přívlastek zlatonosná k Otavě opravdu patří. Večer jsme poseděli u ohně a pochutnali jsme si na vynikajícím mase, které přivezl a připravil Alešův bratranec Franta.

…………………………………………………

Celý víkend bylo krásně, takže když už někoho omrzelo rýžování, mohl se vykoupat a nebo se věnovat bahenním válkám či koupelím. Důkazem úspěchu této akce jsou 2 vzorky otavského zlata – jeden bude zkrášlovat skautskou klubovnu v Loděnici a druhý vitrínu mineralogické sbírky horažďovického muzea.

……………………………………………………..

Fotky z rejžování naleznete zde: http://prachen.rajce.idnes.cz/117_CERVEN_Rejzovani/