Beseda s br. Kopym, Šiškou Borovou

Na svátek sv. Martina, 11.11. 2011, se v klubovně na Panské odehrála beseda se skautským pamětníkem a politickým vězněm br. Jaroslavem Kopáčkem, skautským jménem zvaným Šiška Borová či Kopy. Celý rozhovor jsme natáčeli jako příspěvek pro projekt Skautské Století. Kopy nám vyprávěl o svém vstupu do Junáka, o zážitcích za druhé světové války, o osvobození americkou armádou a nakonec o věznění v komunistických lágrech a žalářích za protistátní činnost. Když člověk poslouchá takový příběh, běhá mu mráz po zádech. Celá akce byla zakončena gratulací ke Kopyho blízkým 82. narozeninám a pietní akcí za skauty umučené nacisty a komunisty.

FOTO ZDE

V co nejbližší době bude přidán odkaz na web Skautskestoleti.cz, kde bude rozhovor zveřejněn. Dále si můžete o rozhovoru přečíst také v listopadovém čísle Horažďovického Obzoru.