Středisková výprava – Hvězdná brána

První listopadový víkend se celé naše skautské středisko přeneslo na základnu speciálních armádních jednotek pro kontakt s vesmírem do Prusin u Nebílov. Během pátečního večera byli všichni účastníci rozřazeni do 6 jednotek SG Alfa, SG Beta, SG Gama, SG Kappa, SG Psí a SG Omega. Každá jednotka měla za úkol vytvořit si vlastní „nášivku“ se znakem týmu. Během večera byly v okolí základny nalezeny podivné díly jakéhosi stroje. Tím strojem nebylo nic jiného než Hvězdná brána – zařízení pro cestování vesmírem a komunikaci s jinými civilizacemi. Během sobotního dopoledne každá skupina SG navštívila 3 různé světy, seznámila se s místními obyvateli a plnila různé úkoly – práce s navigačními zařízeními, střelba, dešifrování různých vesmírných jazyků, výroba elektronických zařízení a další. Odpoledne se konal výlet po okolí. Večer patřil vesmírné párty. Nechyběly samozřejmě ani ufounské kostýmy, kosmické choreografie nebo vernisáž obrazů mimozemšťanů. V noci se odehrálo hledání ztraceného města Atlantida, které patřilo moudrým Antikům. Na Atlantidě jednotky SG nalezly mocnou zbraň pro zničení úhlavních nepřátel planety Země – Goauldů. V neděli dopoledne bylo potřeba nejdříve zbraně upravit do podoby „nenápadných a obyčejných pozemských zbraní“, poté následovala stavba základny a závěrečná bitva proti Goauldům. V závěru bitvy byly odpáleny rakety, které definitivně zlikvidovaly celou flotilu Goauldských válečných lodí. Vítězná skupina SG Kappa byla odměněna dortem v podobě hvězdné brány. Po celý víkend panovala skvělá nálada a bylo krásné počasí, takže jsme si mohli vše užít na 100%.

FOTKY ZDE (Mára)

další zde (Pájín)