Kdo může chodit do skauta?

Do skauta mohou chodit děti od šesti let (výjimečně od pěti). Své dítě můžete přihlásit kdykoliv během roku, nejlepší je to v září, kdy začíná škola a začíná se s celoročním programem. Do skauta ale může začít chodit každý a v každém věku.

Jak se ve skautu bavíme?

Program je přizpůsoben věku dítěte. V Horažďovicích máme čtyři oddíly (viz sekce ODDÍLY). S dětmi si hrajeme, soutěžíme, občas něco vyrábíme, učíme je novým věcem, snažíme se u nich hrou a působením v partě vrstevníků vytvořit automatickou ohleduplnost k lidem i přírodě a další hodnoty.

Pravidelně se scházíme v pátek odpoledne. Snažíme se je vytáhnout minimálně jednou do měsíce pryč z města (jednodenní či vícedenní výpravy) a v létě pořádáme 14denní tábor (vždy na začátku července).
Na všech akcích jsou děti (i nečleni) pojištěny hromadnou pojistkou.

Kdo se o děti stará?

Děti jsou v dobrých rukou vedoucích. Jsou to rozumní a  zodpovědní mladí lidé, kteří mají dlouholetou praxi s dětmi. Aby mohli vést oddíl, musí postupně složit dvě zkoušky, které obsahují poznatky z pedagogiky, psychologie, právních předpisů, zásad bezpečnosti atd. Každý vedoucí musí absolvovat také zdravotnický kurz. Vedoucí mají akreditaci MŠMT „pracovník s dětmi a mládeží ve volném čase“.

Základní výdaje

• Kroj s nášivkami – 600,-
    (nemusí se kupovat hned, až si dítě bude jisté, že se mu ve skautu líbí, je možnost koupit kroj po někom – za poloviční cenu)
  • Roční registrace – 350,-
  • Tábor – cca 1900,-
  • Ostatní akce: výlety se snažíme ji naplánovat co nejlevněji a zároveň využíváme výhod skautingu (možnost přespání v klubovnách za symbolickou cenu aj.)

Účtujeme jen skutečné náklady, vedoucí pracují z dobré vůle bez jakéhokoliv honoráře.

Registrace

Probíhá vždy během prosince – ledna. Členský poplatek činí 350 Kč. Z této částky jde 250 Kč na Ústředí , zbývajících 100 Kč zůstává našemu středisku. V ceně registrace je zdravotní pojištění a skautský dvouměsíčník pro děti.