Setkání skautů na Otavě – Země Koruny české

Je za námi 19. ročník Setkání skautů na Otavě. Tradiční akce našeho skautského střediska, která se odehrála v Horažďovicích ve dnech 4.-6.4.2014.

Přesunuli jsme se o 750 let zpátky do středověkého českého království. Stavěli jsme vesnice, zakládali města a budovali hrady. Sháněli jsme obživu pro naše hladové krky, plnili náročné úkoly, vydělávali zlaťáky, utíkali před hladem, lapky a výběrčími daní, válčili jsme s nepřáteli z ostatních krajů království a usilovali jsme o šlechtické tituly a křesla v královské radě krále Václava II. V sobotu nás horažďovický skautský divadelní ansámbl pobavil premiérou vlastní divadelní hry – detektivky Povýšení. Provedení bylo jak jinak než na profesionální úrovni. Program akce vyvrcholil sobotní velkým táborovým ohněm na Panské zahradě a vyhlášením vítězných družstev.

Akce měla rekordní účast 250 lidí! Dorazili skauti až z Domažlic a Českého Krumlova. Navzdory složité organizaci tak velkého počtu lidí se vše vydařilo. Počasí bylo krásné, nálada veselá a zážitky skvělé.

Velké DÍKY patří všem organizátorům za jejich nadšení a spoustu skvěle odvedené práce.

FOTOGALERIE:

Fotky od Globiho