Činnost obnovena

S velkým nadšením oznamujeme, že se konečně opět scházíme!

Všichni doufáme, že už napořád, ale obavy a skeptičnost vzhledem k situaci ještě trochu přetrvávají. Probíhají schůzky všech oddílů v tradičních časech, na které jsou děti zvyklé. Více informací je na stránkách oddílů.

S menším nadšením však musíme snášet podmínky, za kterých se naše setkávání může uskutečňovat. Na začátek je třeba zdůraznit, že co si můžeme dovolit a za jakých podmínek bohužel neřídíme my, ani vedení Junáka – českého skauta, z. s., ale současná vláda.

Tyto podmínky podrobně sleduje vedení Junáka, který pro nás vydává doporučení, a těmi se musíme jako středisko řídit.

Aktuální nařízení a podmínky pro účast na schůzkách naleznete zde:

SCHŮZKY

Ve zkratce tedy pro účast na schůzce potřebujeme:

ROUŠKU NEBO RESPIRÁTOR

NEGATIVNÍ TEST NA COVID z posledních 72 hodin (PCR nebo ATG, lze i domácí test)
– postačí test ze školy, pokud není starší 3 dnů – potvrzení ze školy nebo čestné prohlášení od rodiče
– pokud test ze školy nebude aktuální, pak si dítě může zajít na odběrové místo do nemocnice, kde mu ATG test proplatí pojišťovna, zde je odkaz na odběrové místo a informace jak postupovat je zde: https://horazdovice.nemocnicepk.cz/NH-testy-covid/
– negativní test na covid nepožadujeme v případě, že dítě prodělalo koronavirus v uplynulých 90 dnech, o této skutečnosti pak potřebujeme potvrzení z laboratoře s pozitivním výsledkem testu

DOMÁCÍ TESTY NA CORONAVIRUS
Může se jednat o test koupený rodinou a přinesený k provedení na zahájení schůzky. Naopak není možné udělat test z lékárny doma a přinést o jeho provedení čestné prohlášení. Test z lékárny musí proběhnout vždy výlučně před zraky vedoucích daného setkání.

Tato pravidla platí pro všechny účastníky schůzek, tedy jak pro děti, tak i pro vedoucí.

Vedoucí oddílů pečlivě vedou docházku dětí na schůzky, aby v případě nějakých vyvstalých problémů mohli okamžitě kontaktovat všechny účastníky schůzky.

Schůzky mohou probíhat zatím pouze venku v počtu maximálně 30 účastníků. Tento limit pro nás naštěstí není omezující, ale počítejte tedy, prosím, s počasím. Pokud bude pršet, není moc možností kam se schovat.

LETNÍ TÁBOR

Určitě jste všichni zvědaví, jak to s tím táborem letos bude. Upřímně, my také. Už někdy v lednu se všichni vedoucí na online poradě shodli, že pokud to bude jen trochu možné, tábor bude. Můžeme říct, že pokud se situace dramaticky nezmění, pak to vypadá slibně. S táborem zatím určitě počítáme a to v plné podobě, tak jak ho známe z dřívějších let. Tábor všech oddílů na louce u potoka s podsadovými stany.
Termín by pak vycházel na 4. – 17. 7. 2021. Letos se děti můžou těšit na novou malebnou loučku u Maňovic.

Přihlášky zatím nejsou, až jak proběhne středisková rada a bude známa organizace tábora.