Dobrá Voda a Řecko

HO11_skauti_fotka

Akce, pro kterou se vžilo označení středisková výprava, se již roky těší značné oblibě. Bylo tedy předem jasné, že si ji i tento podzim zopakujeme. Vydali jsme se do námi dosud nepoznaných prostor Domu sv. Vintíře na Dobré Vodě u Hartmanic. Koncept celé výpravy zůstal zachován, vždyť proč měnit něco, co funguje.

Opět mezi sebou soutěžily čtyři skupiny; tentokrát se jednalo o občany měst ze starého Řecka. Skupiny pak během víkendu plnily úkoly od bohů, aby dokázaly, že se mohou vydat na Olymp. Děti tak musely předvést své dovednosti se zbraněmi, zručnost při manuálních činnostech i důvtip. Trochu mimo soutěž proběhla noční stezka odvahy s useknutýma rukama, oběšenci a dalšími fajn výjevy.

Vyhrát však mohlo jen jedno město, jehož občané dorazili až na úpatí Olympu. Tito vítězové v neděli dostali odměny, čímž byl celý společný víkend zakončen. Pak už jen padesátka účastníků naplnila přistavený autobus a vydali jsme se zpět k domovům.

vedoucí střediska Martin Pompl (Horažďovický Obzor 11/2015)