Devadesátiny bratra Fíka

V sobotu 22.10. jsme navštívili v Českých Budějovicích člena našeho střediska, čestného občana Horažďovic, kněze br. Fíka. Veřejně známého spíše jako Otec Karel z vysílání rádia Svobodná Evropa. Fík 8. listopadu oslaví své 90. narozeniny. Předali jsme mu tedy jménem našeho střediska kytici a dárek (plakát s fotografiemi, výrobky oddílů a úryvky z kroniky z 30. let). Byla to moc milá návštěva a Fík měl opravdu velikou radost. Vyprávěl nám o svém skautování v době první republiky, za druhé světové války, o vyslýchání Gestapem atd. S nástupem komunismu musel jako kněz utéct před pronásledováním do Německa, odkud se dostal na misii do Afriky. Po svém návratu z misie spravoval farnost českých exulantů v Mnichově a od roku 1980 vysílal do Československa své duchovní slovo jako Otec Karel na vlnách rádia Svobodná Evropa. Nyní Fík žije se svými spolubratry knězi (a zároveň skauty) v Kněžském domově v ČB.

FOTO ZDE