Betlémské světlo 2015

Betlemske_svetlo_2013_720px1

Betlémské světlo je novodobou vánoční tradicí, která vznikla v Rakousku v roce 1986 jako součást charitativní akce pro postižené děti. Světlo pochází z Betléma, kde stojí chrám Narození Páně. V jednom oltáři je na zemi stříbrná hvězda, která označuje označuje místo, kde se narodil Ježíš Kristus. Na tomto místě hoří lampa, od které se zapaluje Betlémské světlo.

Tento symbol pokoje a míru spojuje lidi v celém světě. Světlo roznášejí skautky a skauti v duchu skautského zákona jako vánoční pozdrav. Tradice se stala na tolik populární, že se rozšířila téměř po celém světě a letos máme před sebou již 26. ročník. Letošní převzetí Betlémského světla se uskuteční 12. prosince 2015 ve Vídni. Vydají se pro něj skauti z Brna, kteří jej dopraví do České republiky.

V sobotu 19. 12. 2015 bude za spolupráce dalších skautů rozváženo Betlémské světlo vlaky po naší vlasti a dále rozdáváno při místních akcích.

A z této velké dálky připutuje Betlémské světlo i k nám do Horažďovic. Rozdávat jej budeme 23. prosince 2015 od 14. hodin v tee-pee za Červenou bránou. S sebou si vezměte vhodnou svíčku, doporučujeme lucerničku nebo sklenici, aby světlo nezhaslo. K Betlémskému světlu dostanete větvičku jmelí i nápoj pro zahřátí. A aby byla atmosféra ještě vánočnější, k poslechu budou hrát české vánoční koledy.