HVĚZDIČKY

Kvalifikace: ČZ
stef.k@centrum.cz

Kdo sem chodí?

Náš skautský oddíl Hvězdičky navštěvují holky – světlušky ve věku od 6 do 11 let. Chod oddílu mají na starosti 3 vedoucí, které mají několikaletou praxi ve vedení oddílu.

Schůzky

Každý pátek ve školním roce
od 16:00 do 18:00 v Domečku na Panské.
O prázdninách se schůzky nekonají.

Oddílová činnost

Náplň schůzek, výprav i táborů je zpravidla rovnoměrná. Do programu zapojujeme pohybové, akční, výtvarné i zábavné aktivity. Převážně si hrajeme, učíme se, zpíváme, čteme si, závodíme, chodíme do přírody, jezdíme na výlety, vyrábíme a další a další.

„Našim cílem je v dětech posílit samostatnost, prohloubit vztah k přírodě, rozšířit skautské znalosti a posilovat vztah k bližním. Ke všem těmto cílům se snažíme dojít formou hry, která je v tomto věku dětí důležitá a nejvíce přínosná.“

Slovníček

Vůdcovská zkouška (VZ)
= kvalifikace pro práci s dětmi, akreditována MŠMT, obsahuje zkoušku z pedagogiky, psychologie, metodiky práce s dětmi, práva, hospodaření, skautské historie a idey, táboření a zdravovědy
Čekatelská zkouška (ČZ)