6.2.2016


SETKÁNÍ SKAUTŮ NA OTAVĚ

AKTUÁLNÍ ROČNÍK JIŽ PROBĚHL

24. ROČNÍK SETKÁNÍ SKAUTŮ NA OTAVĚ

Datum: 5. – 7. dubna 2019

Téma: Král Artuš

 

Víkend s králem Artušem

První týden v dubnu Horažďovice přivítaly skauty z blízkého i dalekého okolí, aby se společně zúčastnily již 24. Setkání skautů na Otavě. Tento rok se nadšení účastníci přesunuli do dob vlády krále Artuše, kde bylo jejich úkolem plnit královy příkazy či dokonce vládnout celé Anglii. V pátek večer se jednotlivé skupinky vydaly plnit nejrůznější úkoly. Jejich vytouženým cílem bylo pasování na rytíře kulatého stolu. Druhý den se týmy přesunuly již na samý konec doby vládnutí krále Artuše, aby bojovali o následnictví po jeho smrti. Úkolem bylo během dopoledne získat jak přízeň lidu, tak i ukrytou korunu krále Artuše. V odpoledním programu je pak čekaly další tradiční skautské hry. Celý program završila divadelní komedie s názvem ,,Víš jak, brácho, legenda o Artušovi!‘‘ v podání horažďovických skautských vedoucích. Slavnostní vyhlášení výsledků a rozloučení proběhlo večer při slavnostním táboráku.  Velké poděkování patří ZŠ Komenského a SŠ Horažďovice za poskytnutí prostorů k ubytování návštěvníků a také organizátorům, bez kterých by akce nemohla proběhnout.

Za středisko Prácheň Kryštof Francl

Fotografie z celé akce naleznete ZDE.

 

MINULÉ ROČNÍKY

23. roč. 2018 – Tradiční olympijské hry
FOTO

22. roč. 2017 – Star Wars
FOTO
Článek v HO

21. roč. 2016 – Drákula a jiné bytosti
FOTO
Článek

20. roč. 2015 – Pandemie
FOTO
Článek v HO
(str. 12)

19. roč. 2014 – Země Koruny České
FOTO (Adél), FOTO (Globi)
Článek v HO (str. 10)

18. roč. 2013 – Pán prstenů
FOTO

17. roč. 2012 – Rychlé šípy
FOTO
Článek v HO (str. 10)

16. roč. 2011 – Western
FOTO
Článek v HO (str. 12)
15. roč. 2010 – Zmatek v pohádkové říši
FOTO
Článek v HO (str. 15)

14. roč. 2009 – Vodní království
FOTO
Článek v HO (str. 12 a 13)

13. roč. 2008 – Mafiáni na Otavě
FOTO
Článek v HO (str. 2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23. Setkání skautů na Otavě

6. dubna – 8. dubna 2018 NA ÚPATÍ OLYMPU Po třiadvacáté se v Horažďovicích odehrál další ročník tradičního dubnového setkání skautů a skautek z Plzeňského a Jihočeského kraje. Jeho tématem byly letos tradiční řecké olympijské hry, ve kterých soutěžilo kolem 130 dětí rozdělených do dvanácti týmů. Jejich prvním úkolem bylo během páteční bojové hry získat Přečíst si víc o23. Setkání skautů na Otavě[…]

Posted in Aktuálně | Tagged | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 23. Setkání skautů na Otavě

21. Setkání skautů na Otavě

8. dubna – 10. dubna 2016 SKAUTI, DRÁKULA A JINÉ BYTOSTI Již 21. ročníku Setkání skautů na Otavě, které naše středisko pořádá každý rok  začátkem dubna, se přijelo zúčastnit opět více než dvě stě skautů a skautek z blízkého i vzdálenějšího okolí. Již legendární akce přinesla mnoho překvapení. V režii asi třiceti našich vedoucích se Horažďovice proměnily v město Přečíst si víc o21. Setkání skautů na Otavě[…]

Posted in Aktuálně, Pro členy, Pro zájemce, Stalo se | Tagged | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 21. Setkání skautů na Otavě

20. ročník Setkání skautů na Otavě

Ano, je to tak, opravdu už proběhlo Setkání skautů na Otavě podvacáté! Druhý dubnový víkend (10.-12.4.) se odehrál v duchu tématu Pandemie. V pátek večer se týmy záchranářů vydaly do zamořené oblasti, aby se pokusily získat potřebnou vakcínu a zastavit šíření virové nákazy.

Posted in Aktuálně, Pro členy, Pro zájemce | Tagged | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 20. ročník Setkání skautů na Otavě

Setkání skautů na Otavě

První dubnový víkend (5.-7.4.2013) proběhl osmnáctý ročník již tradičního Setkání skautů na Otavě. Opět byla i navzdory chladnému počasí velmi slušná účast (cca 120 soutěžících dětí + doprovody + organizátoři = cca 170 lidí). Letos jsme se přenesli do Středozemě, abychom prožili příběh Pána Prstenů. V pátek večer se společenstva vydala do centra města, aby Přečíst si víc oSetkání skautů na Otavě[…]

Posted in Aktuálně | Tagged | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Setkání skautů na Otavě