6.2.2016

SETKÁNÍ SKAUTŮ NA OTAVĚ

AKTUÁLNÍ ROČNÍK JIŽ PROBĚHL

23. SETKÁNÍ SKAUTŮ NA OTAVĚ

Po třiadvacáté se v Horažďovicích odehrál další ročník tradičního dubnového setkání skautů a skautek z Plzeňského a Jihočeského kraje. Jeho tématem byly letos tradiční řecké olympijské hry, které ve kterých soutěžilo kolem 130 dětí ve dvanácti týmech. Jejich prvním úkolem bylo během páteční bojové hry získat náklonnost řeckých bohů jako byli např. Héra, Dionýsos či samotný Zeus. S jejich pomocí se jim podařilo na závěr hry zažehnout olympijský oheň.

V sobotu dopoledne je čekalo samotné olympijské klání. Jednotlivé národy soutěžily proti sobě v různých disciplínách na stanovištích – od logiky, přes dostihové stanoviště až po umělecké.

Odpoledne byl připraven společný program v podobě indiánského fotbalu a po něm následovalo již tradiční amatérské divadlo s věhlasnou úrovní. Letos naši skautští herci opět představili vlastní hru na téma legendárního Marathonského běhu s názvem Kaliméra den. Zakončení víkendového setkání a vyhlášení vítězných skupin proběhlo večer u táborového ohně, kde si výherci pochutnali na sladké odměně v podobě dortů z místního učiliště.

Velké poděkování si zaslouží školy ZŠ Komenského a Střední škola Horažďovice, které poskytovaly zázemí po celou dobu akce. V neposlední řadě děkujeme všem, co se jakýmkoli způsobem na akci podíleli a pomohli k jejímu uskutečnění a hladkému průběhu.

Fotky ze setkání naleznete zde:

https://sebesta.rajce.idnes.cz/Setkani_skautu_na_Otave_2018/

http://tabornik-klatovy.rajce.idnes.cz/Setkani_skautu_na_Otave_2018/

Projekt Setkání skautů na Otavě 2018 byl uskutečněn za finanční podpory Plzeňského kraje.

MINULÉ ROČNÍKY

22. roč. 2017 – Star Wars
FOTO
Článek v HO (str. 12)

21. roč. 2016 – Drákula a jiné bytosti
FOTO
Článek

20. roč. 2015 – Pandemie
FOTO
Článek v HO
(str. 12)

19. roč. 2014 – Země Koruny České
FOTO (Adél), FOTO (Globi)
Článek v HO (str. 10)

18. roč. 2013 – Pán prstenů
FOTO

17. roč. 2012 – Rychlé šípy
FOTO
Článek v HO (str. 10)

16. roč. 2011 – Western
FOTO
Článek v HO (str. 12)

15. roč. 2010 – Zmatek v pohádkové říši
FOTO
Článek v HO (str. 15)

14. roč. 2009 – Vodní království
FOTO
Článek v HO (str. 12 a 13)

13. roč. 2008 – Mafiáni na Otavě
FOTO
Článek v HO (str. 2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23. Setkání skautů na Otavě

6. dubna – 8. dubna 2018 NA ÚPATÍ OLYMPU Po třiadvacáté se v Horažďovicích odehrál další ročník tradičního dubnového setkání skautů a skautek z Plzeňského a Jihočeského kraje. Jeho tématem byly letos tradiční řecké olympijské hry, ve kterých soutěžilo kolem 130 dětí rozdělených do dvanácti týmů. Jejich prvním úkolem bylo během páteční bojové hry získat Přečíst si víc o23. Setkání skautů na Otavě[…]

Posted in Aktuálně | Tagged | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 23. Setkání skautů na Otavě

21. Setkání skautů na Otavě

8. dubna – 10. dubna 2016 SKAUTI, DRÁKULA A JINÉ BYTOSTI Již 21. ročníku Setkání skautů na Otavě, které naše středisko pořádá každý rok  začátkem dubna, se přijelo zúčastnit opět více než dvě stě skautů a skautek z blízkého i vzdálenějšího okolí. Již legendární akce přinesla mnoho překvapení. V režii asi třiceti našich vedoucích se Horažďovice proměnily v město Přečíst si víc o21. Setkání skautů na Otavě[…]

Posted in Aktuálně, Pro členy, Pro zájemce, Stalo se | Tagged | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 21. Setkání skautů na Otavě

20. ročník Setkání skautů na Otavě

Ano, je to tak, opravdu už proběhlo Setkání skautů na Otavě podvacáté! Druhý dubnový víkend (10.-12.4.) se odehrál v duchu tématu Pandemie. V pátek večer se týmy záchranářů vydaly do zamořené oblasti, aby se pokusily získat potřebnou vakcínu a zastavit šíření virové nákazy.

Posted in Aktuálně, Pro členy, Pro zájemce | Tagged | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 20. ročník Setkání skautů na Otavě

Setkání skautů na Otavě

První dubnový víkend (5.-7.4.2013) proběhl osmnáctý ročník již tradičního Setkání skautů na Otavě. Opět byla i navzdory chladnému počasí velmi slušná účast (cca 120 soutěžících dětí + doprovody + organizátoři = cca 170 lidí). Letos jsme se přenesli do Středozemě, abychom prožili příběh Pána Prstenů. V pátek večer se společenstva vydala do centra města, aby Přečíst si víc oSetkání skautů na Otavě[…]

Posted in Aktuálně | Tagged | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Setkání skautů na Otavě