Pojď si s námi hrát

Máš chuť?

• Mít svou partu kamarádů?
  • Poznávat nové věci?
  • Zažívat dobrodružství?
  • Bavit se?
  • Každý pátek mít co dělat?
  • Jezdit na výpravy a být celé víkendy bez rodičů, s kamarády?
  • V létě ject na tábor a přivézt si zážitky, na které do smrti nezapomeneš?
  • Prožít netradiční zážitky a objevy uprostřed lesů, skal i městských zákoutích.
  • Poznávat sám sebe?

Jsme úplně normální lidi. Dokonce ani nekoušeme. Prostě si hrajeme, poznáváme nové věci, přírodu, jezdíme na výlety, známe se se skauty z jiných měst (někdy i zemí), povídáme si, blbneme. Známe takové ty řečičky „Skauti jsou divný“, ale třeba já, vedoucí skautů v Horažďovicích, si připadám vcelku normální. Třeba zrovna máte ve třídě spolužáka, spolužačku, kteří do skauta chodí, nejsou to mimozemšťani, ne!?

—————————————————————————————————————————————————————–

Spousta slavných osobností prošla skautem. Např. bývalý pan prezident Václav Havel, spisovatel dobrodružných knížek Jaroslav Foglar. Dostali jsme dokonce pozdrav z vesmíru, když byl Neil Armstrong (taky skaut) na palubě Apolla 11, poslal všem skautům pozdrav, tři dny na to se stal prvním člověkem na měsíci.

Jak se přidat?

Stačí zajít v pátek na Panskou zahradu, kdy má oddíl, do kterého se věkově hodíš, schůzku. Popřípadě se můžeš zúčastnit nějaké z akcí, které pořádáme (např. drakiáda).

—————————————————————————————————————————————————————–

Skautem se může stát každý ve věku od šesti let (v některých případech už od pěti). V Horažďovicích máme několik oddílů, které jsou přizpůsobeny dětem různého věku, mrkni na stránku ODDÍLY a přečti si více. Dále ti doporučujeme prohlédnout si fotky z akcí v naší galerii v sekci AKCE – BYLO.

Kamarádi, hry a zážitky