KDO JSME?

Skautské středisko Prácheň je organizace pro děti a mládež působící v Horažďovicích.
Řada našich členů ale bydlí i v nedalekých vesnicích jako je Rabí, Veřechov nebo Chanovice. Nabízíme aktivní a smysluplné trávení volného času pro vaše děti. Naše středisko se skládá ze čtyř oddílů, které mají na starosti vedoucí s vůdcovskými zkouškami a zdravotním kurzem. Dále s programem pomáhají roveři a rangers (kluci/holky od 15 do 18 let).DSC_4768kopie

Naše oddíly se dělí na holky a kluky a dále pak na starší a mladší. Mladší holky ve věku od 6 do 11 let navštěvují oddíl světlušek – Hvězdičky. Mladší kluci rovněž ve věku od 6 do 11 let navštěvují oddíl vlčat, který se jmenuje Tygříci. Pro starší holky od 12 do 15 let máme oddíl skautek s názvem Perly. Starší kluci – skauti ve věku od 12 do 15 let pak mají svůj oddíl Modré želvy. Tyto oddíly se scházejí jednotlivě na schůzkách a mají i své akce a výpravy. Často však schůzky kombinujeme s jinými oddíly a jezdíme na společné střediskové výpravy a letní tábory na Šumavu, čímž posilujeme přátelství nejen v oddíle ale i v rámci střediska.