KDO JSME?

Skautské středisko Prácheň je organizace pro děti a mládež působící v Horažďovicích.
Řada našich členů ale bydlí i v nedalekých vesnicích jako je Rabí, Veřechov nebo Chanovice. Nabízíme aktivní a smysluplné trávení volného času pro vaše děti. Naše středisko se skládá ze čtyř oddílů, které mají na starosti vedoucí s vůdcovskými zkouškami a zdravotním kurzem. Dále s programem pomáhají roveři a rangers (kluci/holky od 15 do 18 let).DSC_4768kopie

Naše oddíly se dělí na mladší holky, mladší kluky a smíšený oddíl starších kluků a holek. Mladší holky ve věku od 6 do 11 let navštěvují oddíl světlušek – Hvězdičky. Mladší kluci rovněž ve věku od 6 do 11 let navštěvují oddíl vlčat, který se jmenuje Tygříci. Pro starší holky a kluky od 12 do 15 let máme oddíl skautů a skautek s názvem Modré perly. Tyto oddíl se schází jednotlivě na schůzkách a mají i své akce a výpravy. Často však schůzky kombinujeme s jinými oddíly a jezdíme na společné střediskové výpravy a letní tábory na Šumavu, čímž posilujeme přátelství nejen v oddíle ale i v rámci střediska.