20.2.2016

CO S SEBOU

Jsou věci, bez kterých se na skautských akcích neobejdeš. Při balení na první výpravy ti můžete pomoci tento seznam, ale brzy se to pro tebe určitě stane samozřejmostí.

Na schůzky

šátek, uzlovačka, KPZ (krabička poslední záchrany), penál, zápisník/blok, skautskou stezku – pokud máš

„Je dobré vědět, že nejste-li domluveni jinak, je dobré na schůzky chodit v pohodlném a spíše sportovním oblečení.
Nikdy nevíš, jaká vypečená hra přijde zrovna na řadu.“

Na jednodenní výpravu

věci, které nosíš na schůzku, KPZ (krabička poslední záchrany), jídlo a pití na celý den, pláštěnku, nůž, potřebné peníze, náhradní ponožky a osobní lékárničku nebo alespoň pár náplastí na puchýře, případné další speciální vybavení uvedené
v informacích k výpravě (např. vybavení na netradiční aktivity…).

Obuj si pevné a vyšlápnuté boty a obleč se opět do pohodlného oblečení, které odpovídá počasí.“

Na víkendovou výpravu navíc k předešlému

Spacák a karimatku, převlečení na noc, náhradní oblečení na den, hygienické potřeby (toaletní papír, zubní pasta a kartáček, ručník, hřeben, mýdlo), ešus a lžíci, léky – pokud nějaké pravidelně bereš (o těchto lécích musí tvůj vedoucí vědět).

Pokud se chystáte na výpravu pod stany, budete potřebovat do družiny zřejmě stan, celtu, kotlík, zásoby potravin, možná i vařič. V družině se budete muset před výpravou domluvit, jak si potřebné vybavení rozdělíte mezi všechny členy.“

BALENÍ BATOHU

Při balení batohu je potřeba dospodu balit věci, které budeš potřebovat až na konci dne (např. spacák) nebo které jsou těžké (např. konzervy s masem). Nahoru naopak patří věci, ke kterým budeš potřebovat mít přístup během dne (pláštěnka, jídlo na cestu). Různé menší kapsy můžeš využít na drobnosti, které se vyplatí mít při ruce (doklady, baterka, mapa, zápisník, stezka…). Věci ukládáme pečlivě poskládané, v opačném případě zaberou mnohem více místa a budeš mít vše nepěkně pomačkané. Pokud máš nějaké vlhké věci, tak je musíš při nejbližší příležitosti vysušit. Do batohu je nedávej společně s ostatními suchými věcmi. Při balení kotlíku, hrnku nebo jídelní misky se snaž využít vnitřní prostor vycpáním drobnými věcmi. Všechny věci musí být sbaleny do batohu. Není pěkný pohled na batoh, na kterém visí špinavý kotlík a dvě igelitové tašky, nebo skauta, který vykračuje na výpravu s igelitkou.