BUDE NOVÁ KLUBOVNA!

Od září se naše děti mohou těšit na nové útulné prostory naší klubovny na Panské zahradě.  Díky dotaci od Plzeňského kraje bude naše klubovna konečně poskytovat vhodné podmínky pro zázemí střediska.

Mimo nové fasády se klubovna dočká nové elektřiny, opravy komína, přibude venkovní lavička. Uvnitř proběhne oprava zdí a jejich nátěr. Jedna z nejdůležitějších úprav však budou nové a lepší rozvody tepla po celé klubovně. To zajistí nejen lepší udržitelnost stavu klubovny, ale hlavně to, že zde bude i v zimě příjemné teplo. Zmírníme tak možnost nachlazení ze studených prostor a děti se nebudou muset bát přijít ani v mrazech.

Celkové náklady na rekonstrukci klubovny budou činit 223 885 korun, dotace Plzeňského kraje pokryje 75 procent částky, což je 167 900 korun. Dále se na financování bude podílet město Horažďovice a další subjekty a firmy.

Děkujeme vedoucímu střediska Martinu Pomplovi za to, že připravil všechny podklady, vypracoval projekt a dotaci pro středisko získal. Martinovi též děkujeme, že dál řídí celý průběh rekonstrukce skautského domečku, a sám pomáhá s demoličními pracemi.

Věříme, že rekonstrukci vnitřních prostor, která již započala, se podaří dokončit dříve, než budou děti chodit na schůzky. Předpokládá se, že venkovní úpravy pak budou pokračovat během září.

Fotografie převzata z webu Plzeňoviny.cz, kde vyšel článek o podepsání smlouvy o dotaci ze dne 9. 7. 2019.